Korterid
Majad
Müük
Rent
Maavaldused
Äripinnad
Hindamistööd
Maamõõdutööd
Kontakt

ID: 3337169
Tehing: Müüa maja
Korruseid: 2
Tube: 20
Ehitusaasta: 1912
Seisukord: $$cond_good_condition$$
Omandivorm: kinnistu
Üldpind: 670.8 m²
Krundi pind: 635 m²
Hind: 1499000 EUR
EUR/m²: 2234.65 EUR/m² 78401:104:0170

Info:

  Harjumaa, Tallinn, Kesklinn, Liivalaia 43, 20 tuba, 2 korrust, kinnistu, palkmaja, heas korras, ehitusaasta 1912, kogupind 670,8 m², krunt 635 m², dušš, gaasiküte, Internet, telefon, kaabelTV, pakettaknad, parkett, parkimine tasuta, tsentraalne vesi, kanalisatsioon, ühistransport, tööstusvool, aiaga ümbritsetud

Lisainfo:

 Müüakse hoonestatud kinnistu Tallinna südalinnas linna ühel tuiksoonel, Liivalaia tänaval.

KINNISTUL PAIKNEB KAKS HOONET – tänavaäärne maja suletud netopinnaga 577,3m² pärineb 20. sajandi algusest ja hoovipealne elamu suletud netopinnaga 93,5m² 19. sajandi teisest poolest.

TÄNAVAÄÄRSE MAJA on näol on tegemist ehitismälestisega, mille algsel kujul projekteeris arhitekt ja hilisem Tallinna linnapea Anton Uesson. Stiilne nurgatorniga palkehitis on üks vähestest autentsel kujul säilinud puit-juugendstiilis hoonetest Tallinnas.

Maja püstitati 1912.aastal ja on nüüdseks suures osas renoveeritud. Hoonel on uus katus, remonditud fassaad ja trepikoda, vahetatud või restaureeritud aknad ja uksed, uuendatud tehnosüsteemid. Siseruume ilmestavad suures osas säilinud ja korrastatud kumerad peegellaed, naturaalsed parkettpõrandad, aadeldatud uksed ning trepikodasid algupärased plaatpõrandad, samuti stiilsed paekivist ja puidust trepid.

Maja kahel põhikorrusel on kokku viis korterit, soklikorrusel asuvad eraldi sissepääsudega äriruumid. Enamik kortereid ja äripindasid on renoveeritud, renoveerimist vajab vaid üks teise korruse korteritest. Soovi korral on võimalik kaaluda maja olemasolevate siselahenduste muutmist, näiteks pööningu täiendavalt kasutusele võtmist või eksisteerivate ruumijaotuste ümber planeerimist.

HOOVIMAJA puhul on tegemist ühekordse renoveerimist vajava puithoonega, mis on algselt ehitatud 19. sajandi teisel poolel, mille tollase kapitaalremondi kiitis 1900.aastal heaks arhitekt Rudolf Otto von Knüpfert ja mis on täna selle piirkonna üldse vanim säilinud elamu. Hoovipealne elamu ei ole otseselt muinsuskaitse objekt, paikneb aga kahe naabruses asuva mälestise kaitsetsoonis.

Hoovimajale on paigaldatud uus katus. Hoonel on olemas värskelt valminud rekonstrueerimisprojekt, milles on muuhulgas toodud lahendused hooviala korrastamiseks ja mille järgi võib välja ehitada kaks kaasaegset korterit suletud netopinnaga kokku 93,7m².

Kinnistul on tsentraalne veevarustus ja kanalisatsioon, tsentraalgaas, elekter 3x63A. Tänavaäärse maja kõigisse korteritesse ja äripindadele on paigaldatud lokaalsed gaasikatlad.

Kinnistu on täielikult piiratud aia või naaberhoonestuse müüridega, Lennuki tn poolsesse külge on paigaldatud puldiga avatavad metallväravad. Hetkel kasutatakse sisehoovi peamiselt autode parkimiseks.

Suurepärane asukoht Tallinna ühel tuiksoonel, Liivalaia tänaval. Otse kõrval paikneb Luminori peamaja ning vahetus läheduses, vaid mõne sammu kaugusel Stockmanni kaubamaja ja hotell Olümpia.
ivo@reinhard.ee

Kontakt:

 Ivo Tammearu, +3726101471, +3725104499